Pozycjonowanie stron internetowych, a sieć sematyczna

2020-07-15

Doszliśmy do takiego stadium rozwoju, w którym informacje krążące w sieci stały się niemożliwe do kontrolowania a również trudne do skategoryzowania.


Pozycjonowanie stron internetowych cieszy się rosnącym zainteresowaniem

Wyszukiwarki pomagają nam odszukiwać informacje, ale często to już nie wystarcza. Może to, czego szukamy, jest ukryte w słabo zindeksowanej witrynie i może właśnie tam znajduje się prawdziwa wartość. W takim kontekście rodzi się sieć semantyczna - uniwersalna architektura zdolna do wymiany informacji i wiedzy, jeżeli wskazuje się na pozycjonowanie stron internetowych http://mateuszkozlowski.pl/.


Sieć ta będzie musiała zintegrować i zastąpić normalną sieć po to, aby powstała możliwość wyrażania koncepcji i informacji w sposób zrozumiały dla aplikacji. Krótko mówiąc, przez sieć semantyczną rozumie się przekształcenie Internetu w środowisko, w którym możliwe będzie dostarczanie informacji i danych w formacie nadającym się do stawiania pytań, interpretowania oraz - w ogólności - do automatycznego przetwarzania. 


Najbardziej znane wyszukiwarki pracują usilnie nad wykorzystaniem wyszukiwania semantycznego w swych algorytmach, tak aby były w stanie dostarczać coraz bardziej precyzyjnych wyników i eliminować spam z SERP-ów. Google to wyszukiwarka, którą wszyscy biorą za wzorzec - przoduje on również w zakresie sieci semantycznej.


Wyszukiwanie semantyczne będzie pomagać w kojarzeniu ze sobą różnych słów na przykład spółkę z jej założycielami. Niektóre ważne innowacje zostały już aktywowane, ale ta droga w kierunku wyszukiwania semantycznego jest owocem wielu lat pracy, która doprowadzi Google'a do „nowej generacji wyszukiwarek.