Kiedy powinno stosować się terapię sensoryczną?

2020-09-06

Na pewno jest ona wymagana wobec dziecka wtedy, kiedy pojawią się pewne zaburzenia tak zwanej integracji sensorycznej. Jest to proces, który zachodzi w układzie nerwowym dziecka i polega na właściwym odbiorze oraz organizacji bodźców, które docierają do dziecka dzięki zmysłom. W takiej sytuacji potrzebne są zajęcia z integracji sensorycznej http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/. Jest to niezwykle ważne.Czym jest właściwa integracja sensoryczna?


Jest to podstawa do prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Chodzi nie tylko o rozwój ruchowy, ale również emocjonalny oraz psychiczny. To wszystko jest niezwykle ważne. Rodzice muszą obserwować, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo oraz czy nie pojawiły się jakieś problemy w związku z rozwojem oraz dorastaniem dziecka.Dla kogo jest przeznaczona terapia sensoryczna?


Na pewno taka terapia odnosi się do dzieci, które są w wieku przedszkolnym lub też wczesnoszkolnym. Dzieci wtedy mają pewne problemy z odpowiednią interpretacją bodźców zmysłowych. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, jeśli jesteśmy odpowiedzialnymi rodzicami.